Zalety makijażu permanentnego – Makijaż permanentny Szczecin

Makijaż permanentny Szczecin
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny istnieje już wiele lat i cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Jest chętnie wykorzystywany przez kobiety w każdym wieku, zapewniając zawsze znakomity wygląd, a jednocześnie dając olbrzymia oszczędność czasu. Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystuje się specjalny rodzaj tuszu, umieszczanego tuż pod skórą za pomocą specjalistycznego urządzenia. Makijaż permanentny można wykonywać do niemal wszystkich obszarów twarzy, przy czym najczęściej stosuje się go do okolic oczu. Dlaczego? Ponieważ makijaż oczu jest jednym z najtrudniejszych do wykonania. Uzyskanie idealnie równych i symetrycznych kresek lub cieni wymaga nie tylko olbrzymiej wprawy, ale zajmuje również dużo czasu. Czasu, którego nie zawsze mamy pod dostatkiem, szczególnie rano, spiesząc się do pracy.

Makijaż permanentny – bardzo często występuje również pod nazwą pigmentacja. Pochodzi ona od stosowania barwnika – pigmentu. Terminy te są zamiennie używane i zawsze oznaczają to samo. Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego, trzeba zdawać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy.

Przez tydzień po zabiegu możemy odczuwać delikatny ból, pieczenie i inne objawy podrażnienia skóry. Z czasem one ustępują.

Makijaż permanentny Szczecin – czego nie robić po zabiegu?

  • Przez pierwszy tydzień od wykonania makijażu, będzie on wyglądał na bardzo intensywny. Po tym czasie straci na swojej mocy, uzyskując zamierzony odcień, wynoszący najczęściej 50% początkowej intensywności. Widząc swoje odbicie w lustrze, tuż po wykonanym zabiegu, wiele kobiet nie kryje przerażenia mocą pigmentacji. To naturalne zjawisko, którym nie należy się przejmować. Jest ono dodatkowo potęgowane przez delikatne zaczerwienie skóry, spowodowane wykonanymi nakłuciami.
  • Makijaż permanentny wymusza na nas pewne zachowania i szczególne dbanie o siebie. Nie należy dopuszczać do podrażnienia miejsc, w których został on wykonany. Z tego też powodu należy zaprzestać stosowania intensywnych peelingów, chronić te miejsca przed nadmiernym opalaniem. Należy również unikać kąpieli w basenach, wizyt w saunach, a także nie stosować cieni do powiek, tuszów do rzęs i innych kosmetyków.

Makijaż permanentny – po zabiegu

Po zagojeniu się skóry w miejscu, w którym została wykonana pigmentacja, można wrócić do dawnego stylu życia. Należy jednocześnie pamiętać o tym, aby nie podrażniać tych miejsc, między innymi stosowaniem gruboziarnistych peelingów. Nie wolno również dopuszczać do tego, aby makijaż permanentny był wystawiony na intensywne działanie promieni słonecznych. Każda z tych rzeczy może bowiem doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień.

Zabieg pigmentacji jest bezpieczny dla zdrowia. Podczas jego wykonywania można odczuwać niewielki ból, towarzyszący nakłuwaniu skóry. Po zabiegu pieczenie będzie utrzymywać się przez kilka następnych dni. Makijaż permanentny jest raczej czasochłonny w wykonaniu i wymaga precyzji. To, jak długo potraw zabieg jego wykonania w dużej mierze zależy od doświadczenia i umiejętności lingeristki, jak również samego wyglądu makijażu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave Comment