Makijaż permanentny – najtrwalszy makijaż na świecie
Makijaż jest znany na świecie od wieków. Już Egipcjanie malowali swoje twarze, wykorzystując do tego różnego rodzaju minerały. Dziś makijaż jest czymś, co nikogo nie dziwi. Nawet jeśli wykonują go nastolatki. Makijaż twarzy może być delikatny lub bardzo rzucający się w oczy. Umiejętnie stosując wybrane techniki makijażu, możemy sprawić że twarz będzie wyglądać szczuplej lub nieco szerzej. Niestety, jednym z największych mankamentów makijażu jest to, że jego wykonanie jest czasochłonne. Wiele osób głowiło się nad tym problemem i w końcu udało im się znaleźć rozwiązanie. Jest nim makijaż permanentny.
Jak wykonać makijaż permanentny?
Aby wykonać makijaż permanentny stosuje się specjalny rodzaj pigmentów. Makijaż permanentny w odróżnieniu od tradycyjnego makijażu nie jest wykonywany na powierzchni skóry, ale pod nią. Do jego wykonania stosuje się specjalne przyrządy, które bezboleśnie umieszczają pigment pod skórą. Barwnik jest bezpieczny dla organizmu, nie wywołuje w nim reakcji alergicznych. Wielką zaletą oferowaną przez makijaż permanentny jest to, że z jego pomocą można wykonać pełny makijaż twarzy lub zastosować go do wybranych części – np. brwi lub ust.
Odporność makijażu permanentnego szacuje się na kilka miesięcy. Po tym czasie pigment może tracić intensywność. Aby pozbyć się makijażu, należy po prostu pozwolić mu się utlenić. Jeśli chcemy przez cały czas mieć pełną intensywność makijażu, powinniśmy go co kilka miesięcy odnawiać. Czynność ta polega na uzupełnieniu pigmentu.
Czy są jakieś konsekwencje stosowania takiego permanentnego makijażu? Poza tą jedną, że jesteśmy przez dłuższy czas skazane na jeden rodzaj makijażu, to innych wad się nie doszukujemy. Warto jednak pamiętać o tym podczas wybierania makijażu dla siebie. Nieprzypadkowo bowiem makijaż permanentny wykorzystuje się do robienia delikatniejszych makijaży dziennych, które są uniwersalne i zawsze dobrze się prezentują. Gdy będziemy chcieć uzyskać mocniejszy makijaż wieczorowy, wykonamy go na powierzchni skóry, maskując w ten sposób makijaż permanentny.